IMG_9079Do austalského Penrithu se sjeli Tonička Galušková, Tereza Fišerová, Matyáš Lhota, Vašek Chaloupka a Matouš Příhoda, aby zde téměř pět týdnů trénovali na trati, kde byly pořádány olympijské závody v Sydney v roce 2000.

Samotná cesta z České republiky sem trvá skoro dva dny. Také přeprava lodí je relativně složitá kvůli velkým rozměrům. Letěli proto různými leteckými společnostmi tak, aby dokázali do Austrálie dopravit potřebný počet lodí za co nejnižší náklady. Včera dorazila poslední skupina, takže jsou „komplet“.

Je skvělé vidět, že zde spolu tráví čas nejlepší juniorští závodníci z USK, Dukly či Sušice a nikdo “neřeší” příslušnost k tomu či jinému oddílu.

Po krátké aklimatizaci tedy dnes záhajili přípravu na vodě. Zdejší umělá slalomová dráha je fyzicky velmi náročná. V kombinaci s extrémními teplotami, které zde panují (dnes 38 st. Celsia ve stínu) dostávají naši junioři pod vedením Honzy Busty a Lukáše Kubričana skutečně “do těla”:-)

Nyní je čekají necelé tři týdny se dvěma tréninky na vodě denně téměř každý den. Toto období zakončí účastí na prvním rankingovém závodě letošní sezony Australian Open, kde změří síly s konkurencí zejména ze Slovenska, Austrálie, ale i dalších zemí. Mají zároveň možnost porovnání i s českou špičkou, jelikož zde trénuje Jířa Prskavec, Kača Kudějová, Štěpánka Hilgertová a mnozí další.

Sledujte naše stránky, pravidelně budeme informovat o dění zde.

Na začátku února take odlétá další skupina do Al Ain a další skupina se přesouvá do Francie. I z těchto soustředění budeme pravidelně informovat.