IMG_9230Jedinečnou příležitost k výraznému posunutí vlastních sportovních dovedností zažili dnes čeští junioři, když se k našemu tréninku připojil fenomenální slovenský singlekanoista Matěj Beňuš. Téměř třicetiletý, 196 centimětrů vysoký a 90 kg vážící bratislavský rodák získává pro Slovensko cenné kovy z evropských i světových šampionátů již od roku 2007. Za vrchol jeho kariéry lze považovat loňské OH, kde vylovil stříbro a úspěšně tak navázal na téměř mýtickou éru Michala Martikána.

Matěj je ve světového žebříčku WRR na prvním místě a lze ho tak považovat za současného nejlepšího světového kanoistu. Jeho jméno rezonuje ve světě vodního slalomu stejně jako jméno Djokovič či Federer v tenisu. Není divu, že naši singlíři při videorozboru jen s povislou bradou a tlumenými výkřiky údivu sledovali, jak hladce a elegantně se dají zajet i ty nejtěžší brankové kombinace.

„Dneska mi to moc nešlo“ okomentoval suše slovenský dlouhán své výkony a po selfíčku s juniory odplul k manželce stojící na břehu. Tam nalodil jednoho ze svých dvou synů, aby ho povozil na temně zeleném jezeře.