Od čtvrttesty_foto (4)ečního večera až do nedělního odpoledne se v Roudnici nad Labem, Račicích a Kralupech nad Vltavou uskutečnilo jarní testovací soustředění širšího reprezentačního družstva. Více než 20 mladých závodníků a závodnic se sešlo, aby porovnali úroveň svých kondičních schopností v posilovně, při běhu i na vodě. A vzhledem k tomu, že juniorská nominace se rychle blíží, našlo se mimo testování i dost času pro rozvoj techniky i tratí.
Testování bylo částečně narušeno nízkou zdravotní způsobilostí některých závodníků. Náročná příprava si vyžádala svou daň nejen v podobě prohloubené jarní únavy, ale také lehkých viróz. Většina závodníků navíc na soustředění pokračovalo rovnou z celodenního tréninku na Trnávce, velmi těžké slalomové dráze v obci Želiv na Vysočině. I tak ale bylo mezi juniory vidět řadu důkazů vynikající kondice. Kajakář Tomáš Zima udělal 31 shybů a 1/3 své váhy na bench-pressu dokázal zdvihnout 85x. Podobně dobře na tom byli i jeho kajakářští kolegové Jakub Krejčí a Jan Bárta. Bárta doběhl navíc nejdál v Cooperově dvanáctiminutovém testu, zastavil se až na 3160 metrech. A také Krejčí doběhl o necelých 500 metrů dál než Zima. „Běh, to je můj kryptonit“, konstatoval po výkonu Zima a odbelhal se do auta, aniž by postřehl, že okolí nepochopilo význam slova kryptonit. Pro menší nadšence sci-fi tedy vysvětleme, že kryptonit je fiktivní chemický prvek, který byl dlouhou dobou jediným prostředkem, jak omezit schopnosti Supermana… Mezi singlekanoisty dominoval Vojtěch Heger a Jan Kaminský. Z dívek byla v posilovně a na vodě nejlepší nejmladší účastnice soustředění Tereza Kneblová, jejíž kondice se vymyká veškerým teoretickým očekáváním a proti které nebyl zatím žádný kryptonit nalezen. Pouze její nízký věk zatím brání jejímu označení jako Superwoman.testy_foto (6)
První z nominačních závodů do reprezentace se uskuteční v neděli 7. května na Trnávce. Sledujte průběžně výsledky, protože o napínavé souboje nebude nouze. Obzvlášť v kategorii K1 mužů bude letošní nominace nabitá a pravděpodobně napínavá až do samého konce, tedy až do sobotního závodu v Tróji 10. června . O výsledcích nominace Vás budeme průběžně informovat.