IMG_9131Surfing, koupání a opalování na kultovní Manly Beach v Sydney bylo hlavní náplní prvního volného dne australského soustředění. Někteří svěřenci sice surfování na oceánu vyměnili za „kopání hluboké díry do písečné pláže“, jejich zdůvodnění, že aktuální vlny jsou „pro děti a začátečníky“ ovšem neměl nikdo z realizačního týmu sílu velezkušeným borcům rozporovat. Příležitost dokázat, jak to se surfem dovedou v pořádných vlnách, se nicméně ještě naskytne, takže prozatím nechme na hlavě a uvidíme. Pozdní oběd složený z fantastických rybích specialit a mořských plodů byl ideální k doplnění energie i živin do dalšího tréninkového bloku. Ten začíná zítřejší dopolední technikou spojenou s rychlostí a pokračuje odpoledními úseky s následným video-rozborem.

Je skvělé, že všichni závodníci se dokázali rychle vyrovnat s výrazným časovým posunem i podnebnými podmínkami. Hladký průběh aklimatizace má význam pro úspěch celé akce. Po prvních bezesných nocích, brzkém ranním probouzení a celodenní ospalosti jsou všichni vzpamatovaní. A nic nám tak nebrání, k radosti závodníků, ve zvýšení tréninkových dávek.

Každý z pěti týdnů soustředění je rozdělen do dvou tréninkových bloků po pěti tréninkových jednotkách na vodě a dvou na suchu (posilování, běh). Hlavním cílem je rozvoj technických dovedností a jejich bezchybnost při velmi vysoké pohybové intenzitě, přesněji řečeno při traťovém tempu. Nechybí ani tréninky rozvíjející vytrvalost či sílu, i v jejich rámci je ovšem kladen důraz na co možná technicky nejkvalitnější provedení.

O dalším průběhu soustředění Vás budeme informovat. Zbývají nám ještě čtyři týdny dřiny, ale i poznávání nové země a kultury.