Nominační závody do RDJ 2017

 

7.5.                 2. ČP Trnávka (1. NZ MEJ, MSJ)

14.5.               4. ČP Roudnice (2. NZ MEJ, MSJ)

27.5.-28.5.    1. a 2. NKZ (1. a 2.ČPJ) Veltrusy (3. A 4. NZ MEJ, MSJ)

10.6.               5. ČP Troja (5. NZ MEJ, MSJ) – finále nomin.

Bodování je olympijské (9,7, 6, 5, 4, 3, 2, 1). Započítávají se tři nejlepší výsledky z pěti závodů. Při rovnosti bodů, rozhoduje lepší vzájemný poměr vítězství v přímém souboji, tedy v závodech, kde startovali oba (všichni) závodníci. V případě rovnosti poměru vítězství dále rozhoduje více dosažených 9 (7, 6 atd..) ve všech nominačních závodech.

V případě, že se některý z výše uvedených nominačních závodů neuskuteční (budou se započítávat pouze tři lepší výsledky ze čtyř zbývajících závodů (případně dva lepší výsledky ze tří závodů).

Bonifikace – individuální medailisté z MSJ a MEJ 2016 v dané kategorii získávají bonifikaci 3 body, které se připočítají k bodovému zisku v nominačních závodech.

Body do nominace berou pouze ročníky 1999 – 2002.

Konečnou nominaci navrhuje trenér kategorie, schvaluje vedoucí trenér a následně předkládá ke schválení předsednictvu ČSK

Na MSJ startují první tři lodě v kategorii C2m, K1ž, K1m, C1ž, C1m a jedna loď (TR může zvážit vyšší počet) v kategorii C2mix dle pořadí v nominaci.

Poznámka:

Start ve více kategoriích: Závodník může na MEJ, MSJ startovat pouze v jedné (hlavní) kategorii. Trenérská rada RDJ slalom si vyhrazuje právo zvážit start závodníka ve dvou kategoriích (s přihlédnutím k věku a výkonnostní úrovni – předpoklad do druhého místa v nominaci).

V případě, že závodník bude startovat na MSJ v Čunově ve dvou kategoriích a v jedné z nich se nedostane do finále, TR RDJ vyhrazuje právo zvážit možnost zařadit místo uvedené lodě pro MEJ v Hohenlimburgu další loď v pořadí nominace.