35473146250_dee8cdf07c_zPřestože od posledního příspěvku uběhla již nějaká doba, nelze v žádném případě konstatovat, že by se nic nedělo. Právě naopak. Uplynulé tři týdny byly nabité přípravným závoděním a tréninkem na bratislavské trati, kde již toto úterý odstartuje další světový juniorský a třiadvacítkový šampionát.

Z Bratislavy se junioři po týdnu vrátili v neděli odpoledne, v pátek ráno se tam znovu vracejí. Jejich vystoupení bude pod drobnohledem nejen široké vodácké veřejnosti, ale poprvé v historii i sponzorů, kteří výrazným způsobem navýšili standard přípravy i materiální vybavenosti našich juniorských závodníků. Bude tak naše juniory vyvinut větší tlak? Ne nutně. Závodníci se budou muset spíše vyrovnat s náročnými podmínkami okolí. V červenci bývá na Gabčíkovu velké horko a před přímými slunečními paprsky se prakticky nelze schovat, protože stín u trati chybí. Závodníky je tak třeba opakovaně upozorňovat na pitný režim a vyčerpávající vliv slunce na výkon.

Program závodu je poněkud netypicky rozložen do šesti dní. Zúčastní se ho přes 500 závodníků z více než 40 světových zemí. O průběhu závodu a především výkonech našich reprezentantů Vás budeme průběžně informovat. Výsledky i videopřenos ale najdete jako obvykle i na www.canoeliveresults.com.