trnavka_15Pátečním odpoledním tréninkem na Trnávce vyvrcholí půl roku trvající, intenzivní tréninková příprava. Již v sobotu se v případě závodníků aspirujících pro zařazení do seniorské reprezentace a U23 začne se sklizní plodů náročné přípravy – v podobě nominačních bodů. Junioři pojedou o reprezentaci poprvé v neděli.

Připomeňme, že juniorská nominace se skládá z 5 závodů. Jedná se o 2. Český pohár na Trnávce, 4. Český pohár v Roudnici nad Labem, NKZ ve Veltrusech a červnové Mistrovství České republiky. Z pěti závodů se počítá bodový součet tří nejlepších výkonů. Právě 2. a 4. Český pohár je součástí vyhrocené nominace seniorské, kterou budeme napjatě sledovat, neboť se v ní pokusí na své juniorské úspěchy navázat například devatenáctiletý Václav Chaloupka, stejně stará Tereza Fišerová či Matyáš Lhota, který letos v juniorské kategorii závodí posledním rokem. „Strašně se těším,“ komentuje Lhota narážky na blížící se závody, ambice na body v seniorské nominaci ale drží pod pokličkou.

O výsledcích juniorské a částečně i seniorské nominace Vás budeme průběžně informovat. Také jste zvědaví, kdo na základě dlouhé přípravy sklidí slaďoučké ovoce a kdo naopak dopadne jako moravský ovocnář po nočním jarním mrazu? Podaří se bývalým úspěšným juniorům probojovat do družstva U23? Postará se někdo z mladých o překvapení v podobě úspěšného probojování se do seniorského “A“ týmu?

Sledujte výsledky na www.rvp.results.cz. On-line video přenos na www.idnes.cz a komentáře k závodům na www.kanoe.cz a našich stránkách.