IMG_0095Ve velmi dobrém světle se předvedl elitní juniorský tým v prvním závodě sezóny – světovém rankingovém závodu Australian Open. V juniorské kategorii zvítězila kajakářka Antonie Galušková i singlekanoista Matyáš Lhota. Singlekanoistka Tereza Fišerová, která je již řazena ve věkové kategorii U23, se umístila na skvělém třetím místě jak v celkovém pořadí závodu, tak i v kategorii U23. Porazili ji jen domáci sestry Foxovy – Jessica a Noemi.

Dařilo se ale i dalším našim závodníkům. Singlekanoista Václav Chaloupka, také čerstvě v kategorii U23, dokázal ve vysoce nabité konkurenci obsahující několik Mistrů světa, Evropy či olympijských medailistů obsadit skvělé 8. místo. V semifinále navíc skončil na úžasném místě 4. Obstát na světovém závodě se špičkovou konkurencí se mu povedlo den po svých 19. narozeninách. Oslavy jsou ale plánovány až na dnešek, i když se poněkud zkomplikovaly podvečerním fotbálkem. Václav blbě došlápl při obraně vlastní brány a tak se místo pití pro přípitek chladí jeho kotník. Snad ale bude vše v pořádku.

V závodě se bohužel příliš nedařilo Matouši Příhodovi, který má problémy s lodí a v jízdě se nevyhnul celé řadě chyb včetně dvou trestných dotyků. „Furt má s něčím problém“, směje se nejmladší člen juniorské skupiny – teprve příští týden patnáctiletý Kryštof Lhota. Ten sice těsně nepostoupil z kvalifikace, k medaili v juniorské kategorii mu ovšem mnoho nechybělo.