11S vodním slalomem na divoké vodě VOJTA HEGER začal v Hradci Králové roku 2005 v klubu KVS Hradec Králové. K vodě ho přivedla mamka, která také závodila. Naučil se od ní i základy vodního slalomu a později začal trénovat s Jiřím Karlovským. První závody jel v 6 letech jako předžák v Písku.

V žákovské kategorii se mu velice dařilo v obou kategoriích, kterým se věnoval – K1 a C1. Je mnohonásobným žákovským mistrem republiky. V roce 2015 se vstupem mezi juniory se začal specializovat na kategorii C1. V roce 2016 přestoupil do Dukly Brandýs nad Labem, kde začal trénovat pod Pavlem Foukalem.

Rok 2016 byl pro Vojtěcha velice úspěšný. Podařilo se mu s bratrem Tomášem nominovat se do reprezentace v kategorii C2, na MS skončil na 6. místě a v hlídkách se stal neoficiálním mistrem světa v kategorii C2, na ME skončil na 8. místě a v hlídkách na 4. místě v kategorii C2.

Sezonu 2017 začal Vojtěch velice dobře. Vyhrál juniorskou nominaci v kategorii C1 a na mezinárodních závodech skončil na velice pěkných místech. Tak uvidíme, jak se mu bude dařit na červencovém mistroství světa v Bratislavě a srpnovém mistroství Evropy v Hohenlimburgu.