TOMÁŠ HEGER / VOJTĚCH HEGER
Závodník
Biografie

 

VOJTĚCH s vodním slalomem na divoké vodě začal v Hradci Králové roku 2005 v klubu KVS Hradec Králové. K vodě ho přivedla mamka, která také závodila. Naučil se od ní i základy vodního slalomu a později začal trénovat s Jiřím Karlovským. První závody jel v 6 letech jako předžák v Písku.

V žákovské kategorii se mu velice dařilo v obou kategoriích, kterým se věnoval – K1 a C1. Je mnohonásobným žákovským mistrem republiky. V roce 2015 se vstupem mezi juniory se začal specializovat na kategorii C1. V roce 2016 přestoupil do Dukly Brandýs nad Labem, kde začal trénovat pod Pavlem Foukalem. Na jaře roku 2016 začal se svým starším bratrem Tomášem jezdit i kategorii C2. Tentýž rok se také v této kategorii nominovali do české juniorské reprezentace. V reprezentaci je trénoval Kamil Křempek.

Rok 2016 byl pro Vojtěcha velice úspěšný. Podařilo se mu nominovat se do reprezentace, na MS skončil na 6. místě a v hlídkách se stal neoficiálním mistrem světa v kategorii C2, na ME skončil na 8. místě a v hlídkách na 4. místě v kategorii C2.

V roce 2017 by se chtěl nominovat do juniorské reprezentace v kategorii C1, dále by si chtěl vyjet na MS a ME finále a získat medaili.

 

TOMÁŠ začal se slalomem na divoké vodě v Hradci Králové v roce 2006. Jeho domovským oddílem se stalo KVS HK. K vodnímu slalomu ho přivedla jeho mamka, která také dříve závodila. Stala se také jeho první trenérkou, která ho naučila první záběry. Po té začal trénovat pod Jiřím Karlovským. První závody absolvoval ve svých 8 letech ve Vysokém Mýtě.
V žákovské kategorii se dařilo hlavně v kategorii C1. Získal několik titulů mistra ČR. V roce 2014 přestoupil do oddílu Dukla Brandýs nad Labem. V roce 2014 si také poprvé vyjel juniorskou reprezentaci. Na MS v australském Penrithu skončil po sporné padesátce už v semifinále. Avšak v hlídkách obsadil společně s Vaškem Chaloupkou a Romanem Matulou 2. místo. Na ME v Makedonské Skopje skončil v individuálním závodě také v semifinále, ale v hlídkách obsadil znovu 2. místo. Nyní trénuje pod Pavlem Foukalem. Rok 2016 byl pro Tomáše poměrně úspěšný. Na jaře začal jezdit kategorii C2 společně se svým bratrem Vojtěchem. I když mu nominace na C1 nevyšla, probojoval se do RDJ v kategorii C2. V reprezentaci trénoval pod Kamilem Křempekem. Na MS skončil v kategorii C2 na 6. místě a v hlídkách se stal neoficiálním mistrem světa. Na ME skončil v kategorii C2 v individuálním závodě na 8. místě a v hlídkách na 4. místě.

V roce 2017 by se chtěl nominovat do reprezentačního družstva do 23 let v kategorii C1 a C2. Dále by si chtěl na MS a ME vyjet finále a vyjet co nejlepší výsledek.
Do budoucna by si chtěl vyjet seniorskou reprezentaci a úspěšně reprezentovat ČR na mezinárodních akcích. Velkým snem je pro něj olympiáda.


 

 

Nejlepší výsledky

2015

2016

MSJ Polsko: C2M 6. místo

MEJ Slovinsko: C2M Teams 4. místo

2017

Reprezentační trenér C2M