KATEŘINA DUŠKOVÁ
Závodník
Biografie

Na vodu si poprvé sedla v září roku 2008 po olympijských hrách v Pekingu, které pro ni byly velkou inspirací. Velkým vzorem pro ni byli i její prarodiče, kteří se také kdysi věnovali vodnímu slalomu. Začala proto chodit do oddílu USK Praha a ten se jí stal druhým domovem. Nejprve ji trénoval Jiří Kolář, Kateřina Hošková a další. Ale opravdu pořádně se na slalom začala soustředit až pod vedením Miloslava Říhy, který jí trénuje dodnes.

Prvních závodů se zúčastnila na jaře 2009 v Sušici. V žákovských letech se jí dařilo spíše výjimečně. Důležité však bylo že nabrala spoustu zkušeností.

První dva roky v kategorii juniorů ještě nebyly tak úspěšné. První zlom nastal v roce 2015 před ME v Krakově, kdy byla na pozici náhradníka v kategorii U23. Jedna ze závodnic se bohužel zranila a tak ji Kačka musela nahradit. V individuálním závodě se jí nepodařilo postoupit do semifinále, avšak v závodě týmů předvedli spolu s děvčaty skvělou jízdu a mohly se radovat z titulu mistryň Evropy.

Na jaře 2016 se probojovala do juniorské reprezentace, čímž si splnila svůj velký sen. Na mistrovství světa juniorů hladce postoupila z kvalifikace, avšak v semifinálové jízdě udělala velkou chybu a proto skončila na 29.místě. Náladu si ale spravila v zádově týmů,kde si spolu se svými kolegyněmi dojela pro zlatou medaili.

Před mistrovstvím Evropy se Kačka cítila v dobré formě. Na výsledku to také bylo znát. Zajela úžasnou semifinálovou jízdu, kterou však již nedokázala zopakovat, a proto skončila na 6.místě. Závod týmů s děvčaty opět vyhrála.

Celkově rok 2016 hodnotí jako velice úspěšný, ne tak kvůli výsledkům ale kvůli pocitům ze závodních jízd. V roce 2017 by si ráda vyjela reprezentaci do 23 let. Nominace bude velice náročná a Kačka udělá vše proto, aby vše dopadlo nejlépe jak to jde.

Nejlepší výsledky

2015

MEJ Polsko: K1Z Teams 1. místo

2016

MSJ Polsko: K1Z Teams 1. místo

MEJ Slovinsko: K1Z Teams 1. místo

2017

Reprezentační trenér K1ž