ANTONIE GALUŠKOVÁ
Závodník
Biografie

Antonie Galušková se poprvé posadila do kajaku v pěti letech. Vzhledem k tomu, že je v její rodině divoká voda sportem č.1, základy pod vedením svého otce i trenéra zvládala velmi rychle. V šesti letech jela svůj první závod v Třebechovicích a soupeření ji začalo bavit. Po dobu účinkování v žákovské kategii sice Antonie výrazně neexcelovala, ale umisťovala se na viditelných místech. Jejím snem bylo napodobit úspěchy své sestry Karolíny.  I možná proto se ve svém posledním žákovském roce 2015 zcela stáhla z domácího soutěžení v Českém poháru žáků, oželela možné úspěchy na domácím poli a jela sbírat zkušenosti po Evropě na dlouhou sérii evropského turné ECA cup. Po celý rok trénovala se staršími. Pilovala donekonečna techniku v bránách, jezdila divokou vodu, učila se eskymáka bez pádla a snažila se získat absolutní kontrolu nad lodí.

Zimní přípravu na sezonu 2016 již vzala velmi zodpovědně.  Se svoji sestrou Karolínou, seniorskou reprezentantkou, která se do tréninku vracela po zranění, absolvovala velkou část zimní přípravy na Novém Zélandu a v Austrálii. Poprvé zažila profesionální trénink a na vlastní oči viděla přípravu mnohonásobné medailistky ze světových soutěží.

Do sezóny 2016 vstoupila jako velké překvapení juniorské nominace tím, že si prvním rokem v juniorech, ve svých patnácti letech,  vyjela český reprezentační dres. Na mistrovství světa odjížděla s jediným přáním a to neudělat ostudu. Na MS v Krakově šokovala ostatní ale i sebe, když v individuální soutěži získala bronzovou medaili a v týmové soutěži se stala mistryní světa. Na Mistrovství Evropy v Solkanu ( Slovinsko ) si již věřila více,  ale po chybě ve finálové jízdě obsadila těsně čtvrté místo. V kategorii týmů se stala Mistryní Evropy. Pro Antonii byla sezóna 2016 z říše snů.

Její největší úspěch v českých závodech bylo celkově 11.místo v seriálu závodů Českého poháru seniorů, přičemž na ČP seniorů pod Lipenskou přehradou skončila na čtvrtém místě těsně před Štěpánkou Hilgertovou.

Po fantastické sezoně 2016 má Antonie velkou motivaci pracovat na sobě dál a třeba i zopakovat nějaký loňský úspěch. Ale uvědomuje si, že v roce 2017 bude stále jedna z nejmladších závodnic a o svých snech raději nemluví. Nicméně ji čekají ještě další tři roky závodění v juniorské kategorii.

Nejlepší výsledky

2015

MEJ Polsko: K1Z Teams 1. místo

2016

MSJ Polsko: K1Z Teams 1. místo

MEJ Slovinsko: K1Z Teams 1. místo

2017

Reprezentační trenér K1ž