14SAŠKA VRBOVÁ  má k vodnímu slalomu hodně blízko. S vodou se nejprve seznámila ve vaně, v bazénku a ve třech letech poprvé „jela“ řeku Berounku, kde ji taťka nechal řídit pramici.

Se slalomovým i sjezdovým kajakem se do kontaktu dostala v osmi letech, kdy poprvé závodila v Memoriálu Jana Panušky, který pořádá VO“7“ Horšovský Týn.

Poté následovalo období, v již zmíněném oddíle, kdy se Saška učila všem vodáckým dovednostem pod vedením svého otce Pavla Vrby a později i na organizovaných trénincích. Na každých závodech, kdy se nejprve střídaly neúspěchy nováčka, ji již časem získané zkušenosti posouvaly vpřed i ke stupínkům vítězů. To vše bylo prokládáno i účastí na veřejných turistických závodech, závodech ve sjezdu i sprintu, v soutěži ESKYMOVÁNÍ nebo zakončení sezony Krumlovským vodáckým maratonem.

Po vyjetí SCM se jí otevřela nová oblast tréninku v zahraničí.

V roce 2015 začala sbírat zkušenosti na závodech evropského turné ECA CUP. V tomto roce se také začala více věnovat i kategorii C1Ž a to jí zajistilo nominaci v juniorské reprezentaci pro rok 2017.

 

Zimní přípravu nepodceňuje a ví, že je pořád co zlepšovat a učit se.

Společné tréninky jsou velkou motivací a samozřejmě i přání:

       „ Mít trochu toho štěstí a uspět na důležitých závodech sezony“.