JAN VRUBLOVSKÝ / PETR NOVOTNÝ
Závodník
Biografie

 


Petr Novotný
závodí v kategoriích v C2 a C1 za oddíl SKUP Olomouc. K tomuto sportu ho přivedli rodiče, bývalí vodáci, v roce 2009. Základy pádlování mu předala trenérka Heda Kratochvílová. Při přechodu do žákovské kategorie přešel pod vedení Petra Kratochvíla, který ho v té době připravoval, jak na slalomové, tak i sjezdové závody. V této době začal Petr získávat první úspěchy v kategorii v kat. C2 s parťákem Janem Vrublovským. V žákovských letech se pravidelně pohybovali mezi třemi nejlepšími loděmi v ČR. Nebylo tomu jinak ani při přechodu do juniorské kategorie. V tu dobu si je pod svou ,,ruku” vzal na starost olomoucký trenér Rudolf Rozsypal, pod kterým trénují dodnes. Během dosavadní spolupráce dosáhli nemalých úspěchů jako např. vyjetí reprezentačního družstva do 23 let v roce 2015, kde získali své první cenné zkušenosti na mezinárodní scéně. Dále se můžou pyšnit také mnoha tituly mistra ČR, a to jak v individuálním závodě, či hlídkách.

Sezona 2016 byla pro tuto posádku zlomová. Vše začalo při jarních nominacích, které suveréně ovládli. Následovala tvdrá dřina a celá forma postupně gradovala s blížícím se MS v polském Krakově. Tam s přehledem prošli, jak kvalifikací, tak i semifinále. V samotném finále předvedli pěknou jízdu bez větších chyb. Na medailové umístění to ale nestačilo a brali nepopulární čtvrté místo. Chuť si však napravili v závodě týmu, kde brali titul. Po MS následovala malá pauza. S ní i načerpáni nových sil, aby se mohlo trénovat dál. Konec prázdnin totiž vrcholil mistrovstvím Evropy ve slovinském Solkanu. Zdejší trať posádce Vrublovský- Novotný tolik neseděla, chyby ve finálové jízdě v podobě dvou trestných doteků se nedaly odpustit, a tak brali 7. místo. V závodě hlídek potom na medaile také nestačili, když skončili čtvrtí.
Petr Novotný se na podzim začal věnovat také kategorii C1.

„Vrubla“ měl několik měsíců zraněné koleno, kluci tedy na začátku této sezóny nemohli trénovat. Už se do toho ale znovu opřeli a věří, že na MSJ a MEJ budou v top formě.

Nejlepší výsledky

2015

2016

MSJ Polsko: C2M 4. místo

MSJ Polsko: C2M Teams 1. místo

MEJ Slovinsko: C2M Teams 4. místo

2017

Reprezentační trenér C2M