7Pádlovat HONZA KAMINSKÝ začal v 8 letech, přivedla ho k vodě mamka, která dříve jezdila. Ze začátku jsem se vodní slalom snažil sladit s fotbalem, ale časově se to nedalo stíhat takže kanoistika zvítězila. Už od začátku jezdil slalom i sjezd. Jako dosavadní největší úspěch považuje medaili ze slalomu i sjezdu na Olympiádě dětí a mládeže 2011, ale také bronz z MČR na domácí trati ve Valašském Meziříčí.

První tři roky Honzu trénovala mamka společně s Radkem Fuskem ml. Ti ho naučili všechny základy. Čtvrtý rok se ho ujal už jen Radek, se kterým trénoval až do roku 2016. Pod jeho vedení se kolem roku 2013 začal specializovat už jen na slalom v kategorii C1. Od podzimu 2016 trénuje Honza pod vedením Jana Busty v Praze v tréninkové skupině např. s Matyášem Lhotou nebo Vaškem Chaloupkou, čehož si „Kámen“ velmi cení. Silná singlířská skupiny je pro Honzu velikou motivací.

Jeho největším snem už od mala bylo podívat se na olympiádu, ale to má asi každý sportovec. Do dalších let by rád reprezentoval ČR na mezinárodních akcích ať už v kategorii do 23 let nebo v seniorské reprezentaci.