5S kanoistikou GABČA SATKOVÁ začala asi v sedmi letech, díky jejím starším sourozencům, kteří se tomuto sportu už dlouho věnovali a ona s nimi jezdila po závodech. Od samého začátku  až po teď jí trénuje trenér Bohuslav Šamánek. Odjakživa se věnovala spíše závodnímu plavání, ale věděla, že dlohodobě není možné věnovat se vrcholově oběma sportům zároveň. Po těžkém úrazu musela před třemi lety plavání nechat, a tak za ní osud rozhodl, který sport si  nakonec vybere.

První malé úspěchy přišly již v žákovské kategorii, ve které to byly už boje o nejpřednější příčky. Nejdůležitější a zároveň nejúspěšnější byl však pro Gábinu rok 2016.

Byl to pro ni první rok v juniorské kategorii a tak už mohla bojovat o  reprezentaci, ale tu si bohužel o jedno místo nevyjela. Rozhodně to však nebyl konec všem jejím nadějím, jelikož  se dostala do reprezentace do 23 let, což znamenalo, že se zúčastnila Mistrovství Světa i Evropy. V této kategorii  si jela ale spíše pro zkušenosti, protože její výkonnost se rozhodně nedala srovnávat s ostatními soupeřkami, takže na Mistrovstí Světa v Krakowě  neměla zprvu nějaké velké ambice. Ale i přesto si dojela pro svůj zatím nejlepší výsledek v jejím životě, dostala se do finále, kde byla konkurence už opravdu velká, a umístila  se na 10. místě. A to i přes to, že její soupeřkou byla  například i několikanásobná mistryně světa a olympijská medailistka Jessica Fox.

Na Mistrovství Evropy v Solkanu pak skončila na 15. místě. Zkrátka celý rok 2016 byl, až na pár závodů, pro ni velmi úspěšný.

Gábina si z českých i zahraničních závodů přivezla mnoho zkušeností a také mnoho cenných kovů a samozřejmě doufá a udělá vše pro to, aby byl  rok 2017 minimálně tak stejně úspěšný, jako ten minulý.