IMG_9371Koncem února se vydala další část juniorské slalomové reprezentace za kvalitní sportovní přípravou do příznivějšího klimatického prostředí do jižní Francie. Zde trénují na velmi náročné, umělé slalomové dráze v Pau. Tato trať je zároveň dějištěm letošního mistrovství světa seniorů. A tak zde mají junioři možnost trénovat například se stříbrným medailistou z Olympijských her Peterem Kauzerem ze Slovinska, nebo medailistou z mistroství světa Benjaminem Savsekem.
Krom náročných tréninků na vodě, které mají každý den dva, stíhají i spoustu dalších aktivit. Ve volných chvílích nejčastěji hrají napínavé turnaje ve fotbale, nebo se věnují regeneraci ve stylu jogy či protahování. Dále vyplňují svůj volný čas i nevídanými, kreativními programy. Proběhla zde například fyzicky náročná, vytrvalostní a především týmová hra Sucháček, nebo večerní, vědomostní quiz- Poznej svého trenéra.
Junioři se tedy určitě nenudí, navíc počasí jim zatím vychází na výbornou. Trénují zde v příjemných  20°C. Doufejme, že jim soustředění ve Francii bude jedině přínosem do následující sezony, která se pomalu a jistě blíží.