Ve včerejším závodě hlídek vybojovala Eva se svými reprezentačními kolegyněmi bronz. Porazit je dokázaly pouze Australanky a Britky. Jak protinožkyně, tak i ostrovanky se na rozdíl od Češek nedopustily žádného trestného dotyku. Eva s Terezou Fišerovou a Monikou Jančovou hned tří. 6 penalizačních sekund je připravilo o zlato. Každá medaile se ale počítá a především pro mladou Evu se jedná o významný úspěch hned na samém začátku šampionátu. Kromě nich totiž v hlídkách získali medaili už jen kajakáři ve složení Prskavec – Přindiš – Tunka. Zlatou! Jak jinak v případě těchto borců…
Matyáš Lhota se společně s Víťou Gebasem a Michalem Jáněm na bedně neumístili. V závěru trati totiž došlo k fatální chybě, kdy Michala nešťastně přetočil válec (všemi kvůli své velikosti zvaný jako „Kraken“), v důsledku čehož došlo ke krátkému „soulodění“ všech tří závodníků. Pokud Vás napadlo, že slovo „soulodění“ mohlo vzniknout ze slov ´soulož´ a ´loď´, tak Vás to napadlo správně a jste velmi blízko k přesné představě o vzniklé situaci. Po opadnutí naštvanosti nezbývalo, než se momentu, kdy se na Michalovo lodi nachází z jedné strany loď Matyáše a z druhé loď Víti, jen smát.
Zítra čeká singlíře kvalifikace. Jak už bylo zmiňováno, v extrémně nabité konkurenci. Doufejme, že všechny aktivity začínající na písmeno „S“ ponechá na večer nejen Matyáš, ale i Víťa s Michalem.
Výsledky sledujte živě na www.canoeliveresults.com.