IMG_0516Když junior Matyáš Lhota zvítězil v české nominaci dospělých a kvalifikoval se tak na nejprestižnější evropské a světové soutěže, hovořilo se o senzaci, pohádce, nástupu dravého mládí. Z úst skeptiků jsme potom mohli slyšet slova jako je náhoda nebo štěstí. A právě skeptikům Matyáš, který nedávno oslavil své 18. narozeniny, odpověděl tím nejlepším možným způsobem, když na svém prvním Mistrovství Evropy dospělých obsadil celkové 6. místo. Před ním se na výsledkové listině nacházejí samá ikonická, světoznámá jména jako je Beňuš, Slafkovský, Martikán či domácí Slovinec Savšek.
Matyáš si přitom počínal poměrně suverénně v průběhu celého Mistrovství Evropy. Z kvalifikace postoupil z děleného 4. místa a do semifinále z místa 6. Za branami finále zůstal například Němec Sideris Tasiadis, nebo Francouz Gargaud – Chanut Denis, úřadující olympijský vítěz. Bohužel za branami finále zůstali i zbývající čeští závodníci Vítězslav Gebas a Michal Jáně.
Na Evropě se kromě Matyáše představila i juniorka Eva Říhová. Na náročné kvalifikační trati se jí z první jízdy nepodařilo postoupit pouze o jediné místo. Jednalo se přibližně o vteřinu, přičemž Eva udělala několik, časově výraznějších, chyb. I v druhé jízdě bohužel chybělo potřebné štěstí a na výkonu se nepochybně projevil i zvýšený tlak, protože postoupit mohlo pouze 5 singlířek. Sedmnáctiletá Eva má ale celou kariéru před sebou. Sbírá zde zkušenosti, díky kterým se může stát velkým medailovým příslibem do budoucna.
Doufejme, že se naším juniorům bude dařit i nadále. Již tuto sobotu jim můžete fandit v Praze při Mistrovství České republiky seniorů, které je zároveň vyvrcholením juniorské nominace. O týden později je potom v pražské Troji uvidíte znovu a to při Světovém poháru. Akci, která podle závodníků cizích zemí, patří k těm vůbec nejlepším. A to díky své bouřlivé atmosféře a perfektní organizaci. Přijďte se na tom podílet…