K1_mužiI druhý kvalifikační den byl pro naše juniory úspěšný. Všichni kajakáři i singlekanoistky se po úspěšných výkonech bez problému dostali do semifinále. I když, pražský kajakář Josef Žížala to měl nakonec těsné. Trenérům i svým rodičům na břehu alespoň způsobil déletrvající napětí. Bohudíky, v semifinále tohoto velmi intenzivně trénujícího milovníka vodního slalomu a cyklistiky ještě uvidíme.

Lépe se dnes dařilo jeho kajakářským týmovým kolegům. Tomáš Zima v kvalifikaci zvítězil o 3,5 vteřiny před rakouským supertalentem Felixem Oschmautzem. Jan Bárta obsadil taktéž po vydařené jízdě sedmou pozici.

Zítřejším dnem, ve kterém budou závodit kajakářky a deblkanoisté, kvalifikace končí. Vedle již poměrně zkušené Antonie Galuškové se můžeme těšit na výkony prvoreprezentantek – Kateřiny Bekové a Lucie Nesnídalové. Soutěž juniorských deblkanoistů bohužel není oficiální, protože mezinárodní účast je velmi nízká. Tento fakt bohužel vyplývá z dlouhodobě plánového a již završeného procesu vyloučení této kategorie z programu Olympijských her.

V pátek se již začnou rozdávat první individuální medaile. A to mezi kajakáři, singlekanoistkami a, neoficiálně, mezi deblíři.

Výsledky jako vždy na www.canoeliveresults.com.