IMG_9692Českým juniorským závodníkům se podařilo probojovat skrze dnešní kvalifikaci do semifinále. I když u některých závodníků to bylo docela těsné. „Jel jsem naprosto strašně, vůbec nevím, co mám dělat“, rozčiloval se hlasitě Matouš Příhoda po své první, nepovedené jízdě a riskoval příhodu mozkovou. K jeho psychické nepohodě nepřispěla ani chvílemi téměř laická organizace závodu. Zatímco totiž dopolední kvalifikace mužského kajaku a ženské singlekanoe probíhala relativně hladce, odpolední kvalifikace singlířů a kajakářek byla narušena větrem, deštěm, kroupy a bouřkou. Závod se protahoval, nikdo nevěděl, kdy se bude pokračovat. Včetně pořadatelů, kteří chvílemi vypadali poněkud zmateně. „Těsně před startem nás všechny odvolali z vody, vytuhnul jsem a dole už jsem nemohl“ uvedl úřadující juniorský Mistr Evropy Matyáš Lhota. V důsledku chybného nastavení časomíry krátce po bouřce bylo navíc nutné velmi dlouho čekat na skutečné výsledné časy. Ty, které byly uvedeny ihned po jízdě, byly totiž chybné. „Právě jsem porazil nejlepšího singlíře planety o 10 sekund“ smál se Václav Chaloupka a netrpělivě čekal na svůj reálný výsledek. Ten už bohužel tak zářný nebyl – jednadvacátá pozice ho odsuzovala stejně jako všechny ostatní české singlíře ke druhé, opravné kvalifikační jízdě. Ta se naštěstí všem povedla dobře, obzvláště Chaloupkovi, který by skončil do desítky.

Hodí se ještě zmínit, že i přes skvělý osobní výkon, se z kvalifikace nepodařilo postoupit Kryštofu Lhotovi. „Jel ale fakt dobře, škoda že si dole ťuknul“, okomentoval jízdu jeho starší bratr Matyáš. Kryštof je zde „na zkušenou“ a k postupu moc nechybělo.

V sobotu nás čeká semifinále a finále mužského kajaku a ženské singlekanoe. Zde má vysoké ambice Tereza Fišerová, juniorská Mistryně světa z polského Krakowa.

V neděli se potom, kromě singlířů, představí v semifinále, a doufejme, že i ve finále, také kajakářky. „Na medaili nemyslím, ale byla bych fakt strašně ráda, kdybych postoupila do finále“, uvedla druhá vícemistryně světa Antonie Galušková s tím, že je zde „brutální konkurence“. No uvidíme, výsledky sledujte na www.canoe.org.au/.

Díky, že držíte palce!