Trnávka / 7.5.2017

IMG_9792První nominační boj o juniorskou reprezentaci je za námi. Jak jsme již zmiňovali, uskutečnil se v rámci druhého Českého poháru na Trnávce, který byl současně i druhým nominačním závodem do reprezentace seniorské.
Řada juniorů prokázala vynikající formu, když svými výkony bodovala nejen mezi juniory, ale především mezi nabitou konkurencí seniorskou. Teprve patnáctiletá, žatecká kajakářka Lucie Nesnídalová se umístila na celkovém čtvrtém místě a kromě vítězství v juniorské kategorii (9 nominačních bodů) si připsala také skalp dvojnásobné olympijské vítězky Štěpánky Hilgertové. O příčku lépe se umístila brněnská singlekanoistka Gabriela Satková a stříbro v této kategorii brala další junioka – Eva Říhová. O největší překvapení se ale postaral singlekanoista Matyáš Lhota, když po sobotním nevydařeném výkonu povstal jako bájný Fénix z popela, aby v neděli celkovým vítězstvím ovládl nejen juniory, ale i seniory.
K vidění ale byly i další výborné výkony českých juniorů. Královéhradecký rodák a hrdý Duklák Vojtěch Heger si ve svých 17 letech jel pro jasné celkové medailové umístění. Tři branky před cílem mu ale nevyšlo optimálně naskočení válce a musel se dlouze vracet do jednadvacáté, povodné branky. I s chybou ale obsadil dobré 7. místo. Agresivně, dravě a superrychle vypadala také jízda roudnického Tomáše Zimy. Sedmnáctiletý kajakář připravující se v Praze pod vedením trenéra Pavla Kubričana se ale bohužel nevyvaroval chyb v podobě trestných doteků. I tak byl ale v juniorech první, před druhým Josefem Žížalou a třetím Janem Bártou. Řada dalších nadějných, ale již méně vydařených výkonů by jistě stála za zmínku, nepochybně ale k tomu bude ještě lepší příležitost.
Třetí a čtvrtý Český pohár se nakonec nepořádá v Roudnici nad Labem. Důvodem je vysoký stav vody, která místní slalomovou dráhu přibližně do poloviny zaplavuje. Pojede se tedy znovu na velmi těžké Trnávce. Dráze, jejíž výstavba začala v 70. letech a která bezesporu patří mezi nejobtížnější dráhy na světě. Připomeňme, že juniorská nominace je přidružená ke čtvrtému Českému poháru.
Tak držte palce!

Nominační kritéria RDJ 2017